CF 22/2023 Volba kandidáta na komisaře Evropské komise

veřejné election vytvořeno uživatelem Tomáš VálekVážené Celostátní fórum,

zahajuji hlasování ve věci CF22/2023 Volba kandidáta na komisaře Evropské komise.

    Rozprava proběhla zde.
    Diskuse kandidátů proběhla zde.

Navržení kandidáti a kandidátky:
Delegace Evropských Pirátů ve složení Markéta Gregorová a Mikuláš Peksa vyhodnocují kandidát*ky na Evropského komisaře či Evropskou komisařku podle JdŘ CF následovně: Marcel Kolaja: podporují Tereza Nislerová: neutrální.
Klub Pirátů v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR projednal obě nominace na kandidáta/kandidátku na pozici Evropského komisaře. Na základě následující volby kandidátů za Pirátskou stranu a dle jejího výsledku vstoupí poté členové koaliční rady do vyjednávání v rámci vládní koalice Pirátů a Starostů, kterým nominace na tuto pozici za ČR náleží dle povolebního vyjednávání s koalicí SPOLU. Poslanecký klub dále konstatuje, že klíčovým faktorem pro další úvahy o budoucím komisaři/komisařce za ČR je portfolio, které Česká republika pro sebe v rámci Evropské komise vyjedná. Tato preference není nyní za ČR jasná. Dle §33b (2) JdŘ CF má Pirátský poslanecký klub závěrečné slovo, kde uvede a zdůvodní své stanovisko ke každé kandidatuře. Polanecký klub se v hlasování shodl na neutrálním stanovisku v případě obou kandidátů, neboť vnímá tuto volbu jako volbu celostátního fóra a svou hodnotící roli by využil spíše v případě nevhodnosti některého z kandidátů. Hlasování neutrálního stanoviska k oběma kandidátům: Marcel Kolaja: neutrální Tereza Nislerová: neutrální

V prvním kole hlasujeme o přijatelnosti kandidátů. Každý hlasující může hlasovat pro všechny kandidáty. Všichni přijatelní kandidáti postoupí do druhého kola, kde proběhne jejich seřazení.

Pokud chce hlasovat proti všem, může vhodit prázdný hlas.

Hlasování začíná: 3. listopadu 2023 0:15
Hlasování končí: 6. listopadu 2023 20:00

otázky (1)   |   voliči a hlasovací lístky   |   trustees (4)


Toto hlasování bylo ukončeno. Výsledek byl zveřejněn 6. listopadu 2023 20:20. Celkem hlasovalo 518 voličů.


Výsledek hlasování

Otázka #1
Jako kandidátaka na pozice Evrospkého komisaře je pro mě přijatelný/á

Marcel Kolaja419
Tereza Nislerová252
Audit Info